Cześć!

Po opublikowaniu ostatniego wpisu (Kodujemy layout pod MyBB – HTML5 i CSS3). Otrzymaliśmy sporo próśb o napisanie poradnika, w którym pokażemy jak przebiega instalacja MyBB 1.8.

Tak więc postanowiłem taki poradnik napisać.

Do czego nam się to przyda? Przyda nam się to do dalszej pracy/nauki na tym darmowym CMS.

Zanim zaczniemy instalację MyBB polecam sobie przypomnieć jak połączyć się z naszym serwerem FTP (Poradnik: KLIK). Bez dłuższego gadania zabierzmy się do pracy 🙂

 1. Na samym początku łączymy się z naszym serwerem FTP.
 2. W tym kroku pobierzmy nasz system zarządzania treścią z tej strony: MyBB 1.8.6 + tłumaczenie
 3. Rozpakowujemy sobie tą paczkę (najlepiej na pulpit, żeby podczas wgrywania na serwer nie szukać po całym komputerze).
 4. Gdy się już połączyliśmy z naszym serwerem oraz rozpakowaliśmy naszą paczkę wgrywamy całą zawartość folderu „Upload” na serwer.
 5. Gdy już wszystko wgramy wchodzimy na naszą stronę www np.: http://twojadres.pl/install/
 6. Teraz powinno wyskoczyć nam takie okienko:
  mybb v1
 7. Docieramy do czwartego kroku, który jest bardzo ważny. Zaznaczone na SS miejsca są dla nas ważne bo właśnie tam wpisujemy nasze dane do bazy danych.
  mybb v2
 8. Gdy już wszystko wpiszemy klikamy Next->Next->Next->Next i docieramy do kroku pod nazwą: Board Configuration, w którym wpisujemy naszą nazwę forum itd…mybb v3
 9. Przedostatnim krokiem przed zakończeniem instalacji MyBB jest podanie danych do logowania się na Administratora, gdzie wpisujemy:
 • Login
 • Hasło
 • Ponownie Hasło
 • Email

mybb v4Klikamy „Next” jeśli wszystko uzupełniliśmy. Koniec 🙂
Jak widzicie instalacja MyBB 1.8 wcale nie jest taka trudna i trwa tylko chwilę.

Pozdrawiam,
WebeeR

Autor:

Maciej "WebeeR"

Mam 17 lat, jestem uczniem 1 klasy Technikum o profilu Technik Informatyk. Moim hobby jest piłka nożna, e-sport(cs:go) oraz informatyka(programowanie)